Jeziora i rzeki

Jezioro
Wiartel - Przylasek
Powierzchnia
160 ha

Regulamin połowów wędkarskich w łowisku specjalnym Jeziora WIARTEL - PRZYLASEK w 2011r.

 1. W ciągu jednego dnia wędkarskiego (od wschodu do zachodu słońca), dopuszczalny jest odłów trzech sztuk szczupaków o wymiarze osobniczym powyżej 50 cm, jednej troci jeziorowej o wymiarze osobniczym powyżej 50 cm i jednego suma o wymiarze osobniczym powyżej 70 cm.
  Ryby przeznaczone do zabrania należy wpisać do rejestru połowów bezpośrednio po ich odłowieniu i mogą być przechowywane wyłącznie w siatce zgodnie z Regulaminem A.P.R. Nie wprowadza się ograniczeń ilościowych na pozostałe gatunki poławiane wędkami spławikowymi (dopuszczalne dwie wędki spławikowe) z naturalną przynętą do limitów określonych Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb. Wprowadza się wymiar ochronny okonia do 15 cm i węgorza do 50 cm.
  W odniesieniu do pozostałych gatunków ryb ma zastosowanie Ustawa o rybactwie śródlądowym i Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.
 2. Zakazane są metody połowu na żywą i martwą rybę.
 3. Wędkujących obowiązuje prowadzenie dziennego rejestru połowów. Druk rejestru wydany zostaje przy zakupie licencji Zwrot wypełnionego przez wędkującego rejestru połowów - w Ośrodku Wczasowym MPT Wiartel.
 4. W Super Łowisku obowiązuje zakaz wędkowania w porze nocnej: z łodzi i spod lodu.
 5. Osobom naruszającym Regulamin Łowiska zostaje cofnięta licencja bez odszkodowania. W przypadkach naruszenia postanowień Ustawy o rybactwie śródlądowym, sprawca przestępstwa zobowiązany jest do naprawienia szkody na drodze ugodowego naprawienia szkody lub poprzez postępowanie sądowe z wniosku do Sądów Powszechnych.
 6. Wędkującego obowiązuje posiadanie Karty Wędkarskiej za wyjątkiem cudzoziemców.
 7. Wędkowanie z lodu dozwolone jest tylko jedną wędką podlodową uzbrojoną w spławik lub mormyszkę. Zakazuje się używania błystki podlodowej. Obowiązuje również w tym okresie zakaz połowu na żywą i martwą rybę. Pozostałe zasady analogicznie jak w okresie wędkowania "po wodzie".
 8. Młodzież do lat 14-stu może wędkować w ramach dziennego limitu swego opiekuna bez dodatkowych opłat.
 9. Opłaty i składki wędkarskie wniesione przez wędkującego na wody Okręgów PZW czy Gospodarstwa Rybackiego PZW w Rucianem Nidzie, nie uprawniają do wędkowania w Łowisku Specjalnym jeziora Wiartel - Przylasek.
 10. Uprawnienia do połowu ryb ma wyłącznie osoba, która nabyła licencję.
 11. Za okres jednego dnia uważa się czas od godz. 0.00 do 24.00
Licencje wędkarskie można nabyć w:
 1. Biurze Zakładu Rybackiego PZW Ruciane Nida, ul. Rybacka 7.
 2. Biurze Zakładu Rybackiego PZW Suwałki, ul. M. Konopnickiej 10.
 3. Ośrodku Wczasowym MPT "Hotel - Camping" 12 - 214 Wiartel k / Pisza (czynny cały rok)
 4. Sklep wędkarski "|ara" w Piszu, Młodzieżowaa 18
 5. Sklep wędkarski Ambroziak Andrzej Warszawa ul. Twarda 42,
  00 - 831 Warszawa tel. 501 167 440

Wysokość opłat -zobacz »

Zezwolenia

zobacz »

Zaopatrzenie

zobacz »